O nás

PROHLÁŠENÍ!

SPORTOVCI  (politické  hnutí)

   My, níže podepsaní, jsme se po zralé úvaze a v zájmu podpory sportu, sportovců, sportující veřejnosti, zdravého životního stylu a k prosazování našich oprávněných  zájmů , které se nám v posledních dvou  desetiletích  nedostává a která je všemi vládami a politiky  pouze deklarativní, při vědomí si nesmírné zodpovědnosti, kterou činíme, rozhodli založit politické hnutí na podporu sportu a sportovních činností s názvem SPORTOVCI.

Nejsme levice, nejsme ani pravice, nejsme ani  majetek  žádného oligarchy, jsme sportovci!

Sportovní hnutí zakládáme v době téměř soustavných politických krizí jakýchkoliv vlád, nyní v době hospodářského růstu, který se do sportu ale nepřenáší, v době po bankrotu  Sazky , v době,  kdy  je třeba jasně říct, jaké bude do budoucna financování sportu a jak na tom budou sportovci a sportující veřejnost profitovat.

Sportovní svazy po bankrotu Sazky a po ekonomické krizi nejsou schopny sport sami financovat a podpora ze strany státu, krajů a obcí je nezbytná. Finanční  podpora  od státu  do  sportu,  formou dotací je neprůhledná, nekontrolovatelná a sportující a sportovní  veřejnosti  neovlivnitelná. Každá porevoluční vláda a většina politických stran se podporou sportu pouze zaštiťuje, ale jen deklarativně a hlavně před volbami, ale na faktické financování sportu rezignovali.

Zbankrotovaná  Sazka  a ukradené a přitom zákonem zajištěné finanční plnění pro sportovní svazy jsou toho příkladem. Sami členové vlády, poslanci, senátoři, až na vyjímky nesportují, nebo jen na oko a to nejraději za účasti televizních kamer a jen pro svoji image! Sportovci svými výkony  reprezentují  Českou republiku, a to mnohdy na hraně osobní  finanční  krize, a  nebo i za ní! Tato sportovní  reklama  není  dostatečně  využívána. Zrovna tak sportující veřejnosti  se  nedostává  sportovišť, o moderních ani nemluvě, vyjma budování předražených cyklostezek!

Financování sportu by mělo stát na pěti základních pilířích, tak jak je například  symbol  pěti Olympijských kruhů.  Na státu, na krajích, na obcích, na samofinancování sportovních klubů a na sponzorských penězích.

V EU a ve všech vyspělých zemích je ustálená podpora sportu ze státního rozpočtu cca 1-2 % , u nás by to tedy mělo činit cca více než 25 miliard korun ročně. O takové částce se nám může pouze zdát! U nás to loni činilo pouhých 3,6 mld Kč! Přepočteno na jednoho občana to činí 96 haléřů na sport na den!

Proto jsme se rozhodli, pro prosazení  našich  oprávněných  zájmů, vstoupit na politické kolbiště a založit toto hnutí s názvem SPORTOVCI a tak jak je u nás samozřejmostí a zvykem, si to v duchu fair play rozdat v demokratických volbách o hlasy voličů.

Členem hnutí může být  každý,  kdo souhlasí s našimi myšlenkami, a  s naším prohlášením a podporuje ho! Tedy každý fotbalista  z  plácku  za  barákem, cyklista, který pravidelně jezdí na pivo nebo po krásách okolí, profesionální  hokejista, a nebo i třeba „jen“ sportovní fanoušek!

Vždy jsme se dokázali postarat sami o sebe a dokážeme to i nyní!

Podpisy viz odkaz

V Lipůvce  dne 3.6. 2011                                                         Vlasta Sehnal

 

 

KANDIDUJEME VE VŠECH KRAJÍCH

Součástí našeho týmu jsou, a kandidují desítky a stovky bývalých a současných špičkových reprezentantů všech sportovních odvětví, olympijští vítězové, mistři světa a Evropy, bývalí i současní ligoví hráči různých sportů, sportovní funkcionáři, trenéři, ale i amatérští sportovci, a nebo jen sportovní fanoušci a příznivci. Nakonec stačí kliknout na jednotlivé kraje a tam se můžete přesvědčit! My všichni uvedení sportovci, nekandidujeme za žádnou politickou stranu, ani pravicovou, ani levicovou, kandidujeme za sebe, za sportovce!
K dnešnímu dni máme ustanoveno 14 krajských týmů a 365 členů ve městech a obcích. Pokud máte kdokoliv zájem být součástí našeho týmu, a souhlasíte s našimi ideály, stačí napsat mail a rádi se vám ozveme.