Plzeňský kraj

Lídr  Mgr. Martin Pulpit

Narozen 29. ledna 1967 v Praze. Je svobodný, má šestnáctiletou dceru. Jeho bratrancem je Luboš Přibyl. Vystudoval Základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků, Gymnázium a Právnickou fakultu University Karlovy v Praze, kde získal titul Magistr. Od pěti let hrál aktivně fotbal, což ovlivnilo jeho trenérské vzdělávání. Je držitelem UEFA Pro licence a jako profesionální trenér pracuje již dvaadvacet let. Působil v řadě klubů, např. Pelikán Děčín, FK Pardubice, FK Mladá Boleslav, Viktoria Plzeň, Sigma Olomouc, Baník Ostrava nebo Viktoria Žižkov. Krátce trénoval i v Saudské Arábii.

2. Ondřej Kejř

Narozen 9. září 1982. Hokejbalový reprezentant, držitel dvou zlatých medailí z Mistrovsví světa.

3.Ing. Václav Vítovec, MBA

Na začátku osmdesátých let minulého století založil novou sportovní disciplínu – Triatlon. Postupně jej rozšířil do Evropy a následně do celého světa. V roce 2000 se Triatlon poprvé objevil na olympijských hrách (v Sydney). V současné době Triatlonová unie sdružuje více než sto padesát zemí. Byl prvním Čechem na Iron man na Hawaii.

4. Martina Velíšková

Narozena 16. dubna 1971. Bývalá reprezentantka ve sportovní gymnastice, účastnice olympijských her v Soulu.

 

5. Libor Strejček

Narozen 1984. Trenér a sportovní manažer prvoligového florbalového týmu FCB Plzeň.

6. Karel Rada

Narozen 2. března 1971 v Karlových Varech. Bývalý reprezentační obránce, stříbrný medailista z Eura 1996 v Anglii. V semifinále proti Francii přispěl proměněným pokutovým kopem v penaltovém rozstřelu k postupu do finále turnaje. Zúčastnil se i Eura 2000 ve Francii, v kvalifikaci pomohl k rekordnímu počinu – vyhraných všech deset utkání. Celkově za reprezentaci odehrál třiačtyřicet utkání a dal v nich čtyři góly. V české lize hrál za Duklu Praha, Sigmu Olomouc, Slávii Praha, Teplice a Bohemians. V zahraničí oblékal dresy tureckého Trabzonsporu a německého Eintrachtu Frankfurt.

7.Radek Vodrážka

Fotbalový trenér týmu mužů SK Petřín Plzeň.

8.František Raboň

Cyklistický trenér. Patřil mezi nejlepší dráhaře světa ve své době. Otec profesionálního cyklisty stejného jména, čtyřnásobného účastníka Giro d´Italia.

9. Alipi Kostadinov

Narozen 16. dubna 1955 v Petrovicích. Bývalý československý cyklistický reprezentant, současný trenér. Bronzový medailista z olympijských her v Moskvě v roce 1980 v silničním závodě družstev.

10. Zdeněk Michálek

Narozen 10. června 1947. V československé lize nastoupil za Škoda Plzeň do 142 utkání. Vítěz českého a finalista československého poháru. Zahrál si v Poháru vítězů pohárů. Jako trenér postoupil s Viktorií Plzeň pětkrát do nejvyšší soutěže.

11. Petr Smíšek

Narozen 22. ledna 1978 v Plzni. Bývalý ligový fotbalista, v současné době trenér. Hrál za Viktorii Plzeň, Jablonec a Teplice. V Německu nastupoval za Erfurt.

12. Martin Šetlík

Narozen 12. srpna 1969 v Plzni. Bývalý československý házenkář – pivot, v současnosti trenér. Účastník letních olympijských her v Barceloně 1992. Nastupoval za Škodu Plzeň, Duklu Praha, německý Pfullingen a francouzské Ivry.

13. Antonín Bartoníček

Narozen 20. února 1949. Má dceru a syna. Bývalý československý reprezentant v silniční cyklistice.  Trenér reprezentačního týmu. Vítěz šesti etap Závodu míru a vítěz mnoha dalších etap závodů po celé Evropě.

14. Vlastimil Zwiefelhofer

Narozen 20. listopadu 1952 v Tajanově u Klatov. Vytrvalostní běžec v disciplíně přespolní běh, nyní nazývané kros. Čtyřnásobný vítěz běhu Běchovice – Praha. Devítinásobný vítěz Velké Kunratické, od roku 1979 zde drží traťový rekord. Po Emilu Zátopkovi je druhým nejúspěšnějším českým běžcem na dlouhých tratích. Největším úspěchem jeho sportovní kariéry je 6. místo na Mistrovství světa v přespolním běhu v Limericku 1979. Ve stejném roce byl také byl také držitelem nejrychlejšího československého času v maratonu všech dob. V roce 1980 se zúčastnil letních olympijských her v Moskvě. Je držitelem Diplomu fair-play UNESCO z roku 1981, kdy při Mistrovství Československa v přespolním běhu nechtěně zul tretru svému velkému soupeři Ivanu Uvízlovi, poté na něj sportovně počkal až se obuje a společně pokračovali v závodě. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Plzni a dvakrát po sobě byl členem městského zastupitelstva v Klatovech.

15. Aleš Jindra

Narozen 12. června 1973 v Plzni. Odchovanec Viktorie Plzeň nastupoval mimo mateřský tým také za Blšany, Pardubice a německé kluby. Jako trenér asistoval Dušanu Uhrinovi mladšímu při zisku titulu v rumunské Kluži. Asistoval také Jozefu Chovancovi a Martinu Haškovi v pražské Spartě. Jako hlavní trenér působil v Baníku Sokolov.

16. Petr Knakal

Narozen 1. února 1983 v Plzni. Účastní fotbalového Mistrovství světa do 20 let ve Spojených arabských Emirátech v roce 2003. V lize nastupoval za Viktorii Plzeň.

17. Martin Ticháček

Narozen 15. září 1981 v Klatovech. Bývalý fotbalový brankář, držitel titulu mistra ligy ze sezóny 2010/11 s Viktorií Plzeň. Nastupoval také v mládežnických reprezentačních výběrech. Jako trenér se věnuje brankářům, působil s Pavlem Vrbou v ruském Anži Machačkala, nyní je ve Viktorii Plzeň.

18. Robert Vágner

Narozen 12. května 1974 v Plzni. Fotbalový útočník nasbíral v české, maďarské a německé lize posbíral 301 startů a vsítil 72 branek. Nastupoval za mateřskou Viktorii Plzeň, Teplice a Slávii Praha v jejímž dresu se stal po Josefu Obajdinovi historicky druhým střelcem čtyř branek v prvoligovém utkání. Dvakrát hrál za národní tým. Po skončení hráčské kariéry se stal trenérem.

19. Stanislav Purkart

Narozen 8. září 1969. Bývalý ligový fotbalista, nyní trenér. Za Viktorii Plzeň odehrál v lize 162 zápasů a nastřílel osmnáct branek.

20.Martin Knakal

Narozen 17. dubna 1984 v Plzni. Mládežnický reprezentant, odchovanec Viktorie Plzeň. Proslavily ho dlouhé autové hody, byl schopen vhodit míč hluboko do pokutového území.

 

Kandidáti pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

konané ve dnech 20. a 21. října 2017

1. Mgr. Martin Pulpit, 50 let, fotbalový trenér, Praha, bez politické příslušnosti
2. Ondřej Kejř, 35 let, hokejbalový trenér, Plzeň, bez politické příslušnosti
3. Ing. Václav Vítovec, MBA, 64 let, trenér triatlonu, Plzeň, bez politické příslušnosti
4. Martina Velíšková, 46 let, trenérka gymnastiky, Plzeň, bez politické příslušnosti
5. Libor Strejček, 33 let, florbalový trenér, Plzeň, bez politické příslušnosti
6. Karel Rada, 46 let, fotbalový trenér, Olomouc, bez politické příslušnosti
7. Radek Vodrážka, 45 let, fotbalový trenér, Plzeň, bez politické příslušnosti
8. František Raboň, 57 let, cyklistický trenér, Druztová, bez politické příslušnosti
9. Alipi Kostadinov, 62 let, cyklistický trenér, Plzeň, bez politické příslušnosti
10. Zdeněk Michálek, 70 let, fotbalový trenér, Plzeň, bez politické příslušnosti
11. Petr Smíšek, 39 let, fotbalový trenér, Vejprnice, bez politické příslušnosti
12. Martin Šetlík, 48 let, trenér házené, Starý Plzenec, bez politické příslušnosti
13. Antonín Bartoníček, 68 let, cyklistický trenér, Plzeň, bez politické příslušnosti
14. Vlastimil Zwiefelhofer, 64 let, atletický trenér, Klatovy, bez politické příslušnosti
15. Aleš Jindra, 44 let, fotbalový trenér, Štěnovice, bez politické příslušnosti
16. Petr Knakal, 34 let, fotbalový trenér, Plzeň, bez politické příslušnosti
17. Martin Ticháček, 36 let, fotbalový trenér, Domažlice, bez politické příslušnosti
18. Robert Vágner, 43 let, fotbalový trenér, Plzeň, bez politické příslušnosti
19. Stanislav Purkart, 48 let, fotbalový trenér, Zbůch, bez politické příslušnosti
20. Martin Knakal, 33 let, fotbalový trenér, Zruč-Senec, bez politické příslušnosti